Dokumentacja trigoCMS!

ver. 1.4.0
« Wróć

Kopia zapasowa

Dzięki komponentowi Kopii Zapasowych możesz w łatwy sposób wykonać kopię zapasową swojego serwisu.

Kopia zapasowa trigocms

 

Tworzenie kopii zapasowej

Aby utworzyć kopię zapasową, kliknij w przycisk "Stwórz kopię zapasową".

Tworzenie kopii zapasowej trigocms

Pierwszy krok stworzenia kopii zapasowej to wybranie, jakie pliki mają być zawarte w archiwum kopii.

Pierwsza opcja spakuje do archiwum wszystkie pliki, jakie są w gatalogu głównym domeny, pod którą stoi strona. Czyli wszystkie katalogi aplikacji oraz wszystkie inne pliki i katalogi z plikami, które znajdują się w tym samym miejscu co aplikacji, na przykład katalog zdjęć Allegro czy katalog z filmami publikowanymi na stronie. Pamiętaj również, że ta kopia może zajmować dużo miejsca i wykonywać się długo - w zależności od ilości plików na serwerze.

Druga opcja pakuje do archiwum tylko i wyłącznie pliki i katalogi aplikacji, wraz z katalogiem /media, czyli plikami wykorzystywanymi na Twojej stronie, wgranymi za pomocą systemowego Managera Plików.

 

Drugi krok to wybranie, czy nasza kopia zapasowa ma być od razu przesłana na konto Dropbox. Jeśli tak, musisz podać dane swojego konta w Dropbox i zaznaczyć "Tak".

Jak zintegrować komponent z Dropbox?

Kopia zapasowa na dropbox trigocms

 

To wszystko, teraz kliknij "Rozpocznij wykonywanie kopii" i czekaj, aż kopia się wykona. Pamiętaj, by nie przechodzić do innych podstron w czasie wykonywania kopii ponieważ strona ta musi być cały czas włączona. Możesz jednak otworzyć zaplecze w nowej karcie przeglądarki i tam zarządzać stroną a kopia zapasowa będzie wykonywać się na osobnej karcie.

Wykonywanie kopii zapasowej trigocms

Czy ten artykuł był dla Ciebie użyteczny?