Dokumentacja trigoCMS!

ver. 1.4.0
« Wróć

Zarządzanie banerami

Możesz przenosić banery miejscami, by ustawić je w odpowiedniej kolejności. By to zrobić, złap kursorem za wiersz tabeli i przenieś go wyżej lub niżej w tabeli. Po upuszczeniu wiersza, pozycje banerów zapiszą się automatycznie.

Aby dodać baner musisz wejść do grupy banerów i kliknąć przycisk "Dodaj baner". Dodawanie banera odbywa się za pomocą poniższego formularza, który składa się z 2 części: Podstawowych danych, oraz Opisu.

Wybierz plik ze swojego komputera i ustal do której grupy ma zostać dodany plik. Automatycznie zaznaczona będzie opcja grupy, w której kliknąłeś w przycisk dodawania baneru.

Opcja "Pokazuj oryginał" umożliwia pokazanie na stronie zamiast zdjęcia wykadrowanego - oryginalne, które wgrałeś. Jeśli przygotujesz zdjęcia w wymiarach grupy, to nie musisz pokazywać zdjęcia wykadrowanego, tylko oryginał, za pomocą tej opcji.

Możesz również podlinkować baner do artykułu, lub produktu oraz ustawić mu atrybut ALT, który pozwala opisać zdjęcie.

Po wybraniu zdjęcia, aplikacja sprawdzi typ zdjęcia i pokaże listę do wyboru, z listą jakości zdjęcia. Jakość zdjęcia będzie brana pod uwagę podczas kadrowania tego zdjęcia. Im większa jakość pliku JPG, tym większy ten plik będzie (będzie zajmował więcej miejsca), a im mniejsza jakość, tym mniejszy ten plik będzie. Z plikami PNG jest na odwrót - im większa kompresja, tym mniejsze zdjęcie.

Druga część dodawania baneru, to możliwość dodania jego opisu. Opis ten składa się z dwóch części i będzie pokazywany na obrazku banera.

Po podaniu danych kliknij "Zastosuj", by wgrać zdjęcie i dokończyć edycję banera.

 

Edycja banera zawiera te same dwa pierwsze części, ale dodatkowo zawiera okno w którym możesz wykadrować zdjęcie oraz ustawić pozycję opisu na tym zdjęciu, w miejscu, w którym chcesz.

Aby przenieść nagłówek lub opis banera, kliknij i przeciągnij go po zdjęciu. Po kliknięciu na element, na jego krawędziach pojawią się kropki - oznacza to, że ten element może przesuwać za pomocą strzałek na klawiaturze z dokładnością do jednego piksela. Aby umożliwić łatwiejsze ustawienie opisów na banerze, po najechaniu na zdjęcie pokaże się siatka z 20-pikselowymi odstępami.

Czy ten artykuł był dla Ciebie użyteczny?