Dokumentacja trigoCMS!

ver. 1.4.0
« Wróć

Formularz kontaktowy

W sekcji Formularz kontaktowy masz możliwość zarządzania formularzem znajdującym się na stronie. Poniżej przedstawione i opisane są poszczególne funkcje widoczne w tej sekcji.

Pokaż CAPTCHA

Opcja ta umożliwa pokazanie obrazka weryfikującego osobę wysyłającą formularz. Dzięki tej opcji, możemy zabezpieczyć formularz przed robotami internetowymi, wysyłającymi formularze na stronach z przykładowymi danymi, przez co na naszą skrzynkę odbiorcą dostajemy wiadomości typu SPAM.

Pokaż "Wyślij wiadomość do mnie"

Opcja ta pokaże na stronie, na dole formularza, pole do zaznaczenia przez użytkownika strony, dzięki któremu kopia wysłanej do Ciebie wiadomości, przesłana zostanie również do niego, aby mógł zobaczyć i zweryfikować w późniejszym terminie dane, które zostały przez niego wysłane. Jest to też pewnego rodzaju potwierdzenie wysłania woadomości.

Adres e-mail odbiorcy

W polu tym masz możliwość podania adresu (jednego lub wielu adresów) e-mail, na który ma zostać wysłana wiadomość z formularza kontaktowego, gdy użytkownik strony wypełni go i wyśle. Jeśli chcesz, by wiadomość została wysłana na więcej niż jeden adres e-mail, podaj te adresy oddzielając je przecinkiem. Nie ma ograniczenia w ilości podanych tutaj adresów. Jedynym ograniczeniem może być serwer pocztowy, wysyłający te wiadomości.

Struktura formularza kontaktowego

Możesz tutaj ustalić, które z pól będą pokazywane w formularzu, które mają być wymagane oraz w jakiej kolejności będą wyświetlane. Podstawowe pola, takie jak Imię i nazwisko, Adres email, czy Treść wiadomości są ustawione na stałe - możesz jedynie ustawić czy mają być aktywne (widoczne) oraz które z nich mają być wymagane. Masz jednak możliwość dodania dwóch dodatkowych pól, które możesz dowolnie nazwać - znajdują się one na samym dole listy pól.

Układ pól możesz zmieniać wedle uznania. Złap za ikonkę prznoszenia widoczną po lewej stronie nazwy pola, i przenieś pole względem innych by zmienić jego pozycję. Po zmianie pamiętaj aby zapisać zmiany w formularzu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie użyteczny?