Dokumentacja trigoCMS!

ver. 1.4.0
« Wróć

Metadane strony

Zakładka Metadane strony zawiera ustawienia pomagające w pozycjonowaniu naszej strony i pokazywaniu jej w wyszukiwarkach internetowych.

 1. Tytuł strony głównej - Podaj tutaj tytuł strony głównej, pokazywany w pasku tytułowym przeglądarki. Tytuł ten pokazywany jest również na podstronach, które nie posiadają zdefiniowanego tytułu.
 2. Opis strony głównej - Podaj tytuł opis strony głównej. Będzie on wyświetlany pod tytułem w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarkach internetowych. Opis ten pokazywany jest również na podstronach, które nie posiadają zdefiniowanego opisu.
 3. Słowa kluczowe strony głównej - Podaj tutaj słowa kluczowe strony głównej, oddzielone przecinkiem, opisujące to co jest zamieszczone na stronie głównej. Słowa kluczowe są również wyświetlane na podstronach, które nie posiadają zdefiniowanych słów kluczowych.
 4. Suffiks tytułu paska przeglądarki - Możesz tutaj podać suffiks tytułu. Będzie on doklejany do każdego tytułu, na każdej podstronie, gdy zaznaczysz "Tak" w opcji "Widoczność suffiksu tytułu paska przeglądarki", oprócz tytułu na stronie głównej.
 5. Widoczność suffiksu tytułu paska przeglądarki na stronie głównej - Gdy zaznaczysz "Tak", suffiks tytułu będzie również doklejany do tytułu strony głównej.
 6. Robots - Dzięki temu ustawieniu, masz mozliwość włączenia lub wyłączenia widoczności i indeksowania Twojej strony przez przeglądarki internetowe.
  - noindex - wyszukiwarki internetowe nie mogą indeksować strony (zapisywać do wyników wyszukiwania);
  - nofollow - wyszukiwarki internetowe nie mogą podążać za linkami widocznymi na stronie;
  - index - wyszukiwarki mogą indeksować strony;
  - follow - wyszukiwarki mogą podążać za linkimi na stronie;
  - none - równoważne z wartościami noindex i nofollow.

Na samym dole ustawień widnieje podgląd wyniku wyszukiwania Twojej strony w wyszukiwarce internetowej (np.: Google). Po zmianie tytułu strony głównej oraz opisu strony głównej podgląd ten automatycznie się odświeży. Możesz dzięki temu podejżeć jak będzie wyglądał wynik wyszukiwania z nowymi danymi.

Czy ten artykuł był dla Ciebie użyteczny?