Dokumentacja trigoCMS!

ver. 1.4.0
« Wróć

Statystyki

Komponent Statystyk daje Ci możliwość podglądu popularności Twojej strony, dzięki wykresom różnych wartości generowanych przez użytkowników.

Statystyki trigocms

Po lewej stronie znajdują się dwa wykresy. Ten górny prezentuje statystyki dzienne. Czyli wykres unikalnych użytkowników oraz wyświetleń strony w danym dniu w godzinowych odstępach.

Wykres niżej prezentuje te same wartości, ale z całego aktualnego miesiąca.

Unikalny użytkownik, jest zliczany raz na dzień. Gdy jakiś użytkownik wejdzie na daną stronę raz, a później będzie przechodził pomiędzy zakładkami w danym dniu, lub powróci tego samego dnia na stronę, ale po kilku godzinach, to ten uzytkownik będzie w tym danym dniu uznany za jednego unikalnego użytkownika.

Wyświetlenia zliczane są za każdym razem gdy użytkownik wejdzie na jakąś podstronę lub gdy odświeży stronę.

Po prawej stronie na górze widnieją listy rozwijane, z których możesz wybrać dzień w roku, w którym chcesz sprawdzić jakie były statystyki odwiedzin Twojej strony. Po wybraniu daty strona automatycznie się odświeży i pokażą się dane z wybranego okresu.

Poniżej jest lista najczęściej odwiedzanych podstron, dzięki której możesz sprawdzić, która z podstron Twojego serwisu jest najbardziej popularna wśród użytkowników. Po kliknięciu w część adresu pokażę się ta strona w trybie Live Edit.

Lista stron polecających to lista domen, z których wchodzili użytkownicy na Twoją stronę. Jeśli użytkownicy wyszujują Twoją stronę w wyszukiwarce Google, to po wejściu w link z wyszukiwarki, domena Google.pl będzie uznana jako strona polecająca i pojawi się na liście. Jeśli wyślesz komuś link pocztą do swojej strony a on wejdzie w niego klikając bezpośrednio w niego, to domena jego poczty pojawi się w listę stron polecających.

Statystki okresowe pokazują sumę Użytkowników unikalnych oraz sumę wyświetleń strony dla danego miesiąca i dnia.

Dodatkowo poniżej znajduje się informacja o ilości aktualnie przebywających uzytkowników na stronie.

Czy ten artykuł był dla Ciebie użyteczny?