Dokumentacja trigoCMS!

ver. 1.4.0
« Wróć

Konfiguracja konta pocztowego w programie Thunderbird

Niniejsza instrukcja opisuje krok po kroku działania mające na celu konfigurację konta pocztowego w programie Thunderbird. Zakładamy, że dane dotyczące konfiguracji, czyli adres e-mail, hasło, nazwę serwera i port, już posiadasz. Informacje te będą potrzebne do poprawnego skonfigurowania skrzynki. Jeśli ich nieposiadasz, skontaktuj się z firmą hostingową lub osobą, która administruje Twoją stroną lub serwerem i poproś o te dane.

 

1. Konfiguracja kont

W programie pocztowym wybierz zakładke "Narzędzia", a następnie "Konfiguracja kont". Jeśli nie widzisz zakładki "Narzędzia", wciśnij na klawiaturze lewy Alt.

 

2. Dodaj konto

W nowym okienku, na samym dole po lewej znajduje się przycisk "Czynności". Po kliknięciu rozwinie się lista opcji. Należy kliknąć pozycję "Dodaj konfigurację konta pocztowego..."

 

 

3. Konfiguracja nowego konta

W nowym okienku należy wprowadzić podstawowe dane. Podaj więc swoje imię i nazwisko, adres e-mail oraz hasło do tego konta. Po wprowadzeniu danych wciśnij "Kontynuuj".

Przez chwilę program będzie próbował wykryć ustawienia Twojego konta pocztowego, jednak nawet po wykryciu, nie przechodź dalej. Program czasami nie wyszukuje poprawnej konfiguracji konta z zabezpieczeniami SSL, dlatego należy samemu wprowadzić dane. Dlatego po wykryciu (lub błednym wykryciu) należy kliknąć przycisk "Konfiguracja zaawansowana".

 

 

4. Ustawianie danych konfiguracyjnych

Po kliknięciu okno rozszerzy się i pojawią się dodatkowe pola do wprowadzania danych. Część z nich będzie już uzupełniona. W tym momencie należy zweryfikować i uzupełnić wszystkie pola zgodnie z tymi, które dostaliśmy od firmy hostingowej lub administratora.

  • Jako serwer poczty przychodzącej wybieramy IMAP (chyba, że posiadamy inne informacje)
  • Jako adres serwera podajemy adresy podane przez hosting lub administratora
  • Podajemy poprawne numery portów
  • W sekcji SSL ustawiamy poprawne szyfrowanie (przeważnie ustawiamy "Bez szyfrowania" gdy ma być wyłączone, lub "STARTTLS" dla aktywnego SSL)
  • Na końcu w obu przypadkach ustawiany uwieżytelnianie na wartość "Normalne hasło"
  • Na samym dole podajemy nazwę użytkownika, czyli wprowadzamy ponownie adres e-mail naszego konta

Po wprowadzeniu wszystkich danych klikamy przycisk "Gotowe", który sprawdzi wprowadzone dane.

Gdy dane będą nieprawidłowe, pojawi się komunikat podobny do poniższego. W tedy należy zweryfikować wprowadzone dane, ponieważ aplikacja nie mogła się połączyć z serwerem.

 

 

5. Zapisane konto

Gdy konfiguracja zostanie zweryfikowana i zapisana, okno się zamknie na w lewym menu pojawi się Twoje konto. Wystarczy kliknąć w nazwę folderu "Odebrane" by zobaczyć listę wiadomości.

Czy ten artykuł był dla Ciebie użyteczny?
Ostatnia modyfikacja: 08 Sierpień, 2018